Hit- és erkölcstan oktatásról

Tisztelt Szülők!

Már az Önök számára is ismert, hogy állami fenntartásban lévő iskolák 1-2-3. és 5-6-7. osztályaiban 2015.szeptemberében ismét bevezetésre kerül a kötelező erkölcstan-oktatás, valamint – kötelezően választható alternatívaként- valamely egyház hit és erkölcstan oktatása.

A jogszabályok ismeretében az általános iskolákban az iskola vezetője jelöli ki azt az időpontot, amikor az egyházi jogi személy írásban meghatalmazott képviselője tájékoztatást adhat az iskolának, az iskolával tanulói jogviszonyban lévő tanulóknak és a szülőknek arról, hogy igény esetén a hit és erkölcstan oktatást milyen módon szervezi meg.

Ezt a lehetőséget mind az anyaintézményben, mind a tagintézményben érintettek számára a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskolában teszem lehetővé az alábbi időpontban:

2015.március 09 (hétfő) 16:30 órakor

Minden érdeklődőt szeretettel várnak az egyházak képviselői.

Döntésükről nem ezen a napon kell nyilatkozniuk, arról a későbbiek során megküldött hivatalos okirat kitöltésével tehetik meg.