Miért fontos a papírgyűjtés?

Az őszi papírgyűjtés kapcsán többször halljuk azt a gyerekektől, hogy "Ez nem olyan fontos, mert nem az osztálypénzbe megy." Szerencsére azért nem panaszkodhatunk, az őszi papírgyűjtésen is több, mint 10 tonna papír szokott érkezni, amiért nagyon hálásak vagyunk. De nézzük meg, hogy miért is fontos a Diákönkormányzat számára, hogy minél nagyobb bevételre tegyen szert a közös papírgyújtéssel. Mire költi el a DÖK ezt a pénzt?

A DÖK kiadásainak legnagyobb részét az elmúlt években a szabadidős eszközök beszerzése és telepítése tette ki. Épült nálunk játszótér két mászókával és óriási homokozóval. A játszótérre gyakorlatilag ki lehetne tenni a "TELT HÁZ" táblát, hiszen szerencsére rengetegen használják nap, mint nap.

Tavaly kosárlabda pályát is építettünk a felső udvaron. A felsősöknek csocsó biztosítja a fárasztó tanórák közti pihenést.

A DÖK biztosítja sok iskolai rendezvény dekorációjának és jutalmazásának finanszírozását.

Szintén ebből a pénzből biztosítunk segítséget rászoruló tanulóinknak.

A fenti kiadásokon kívül természetesen más célokra is fordítunk különböző összegeket. A DÖK bevételeihez természetesen más források is hozzájárulnak, de a papírgyűjtés kiemelt fontosságú költségvetésünkben.

Ha jól megnézzük, akkor szinte biztos, hogy minden tanulónk részesül a DÖK gazdálkodásából. Ez azt jelenti, hogy az őszi papírgyűjtés bevétele ugyanúgy visszakerül mindenkihez, mintha az osztálykasszába kerülne. Kérjük a kedves szülőket, hogy segítsék tehát a Diákönkormányzat munkáját azzal, hogy az őszi papírgyűjtésre is annyi papírt küldenek, amennyit csak tudnak.

A DÖK idei tervei között szerepelnek:

- zárható, esetleg fedett kerékpártároló kialakítása az udvaron

- újabb játékok, sporteszközök beszerzése

- játszótér bővítése újabb elemekkel

- hátrányos helyzetű gyermekek támogatása

- jutalmazások (idén a "Hónap Osztálya" versenyt hirdettünk)

- egyéb...

Segítségüket előre is köszönjük!