Sportra fel! Indul a gyűjtőakció!

Kedves Szülők! Kedves Gyerekek! Nemrég meghirdettük a Petőfi Sándor Általános Iskola 2016-os nagyszabású akcióját, aminek keretein belül iskolánk sportszereit szeretnénk fejleszteni, színesíteni. A mindennapos testnevelés az eszközök frissítését kívánja meg, hogy minél hasznosabb módon éljünk a mindennapos testmozgás lehetőségeivel.

rio

Kértük a szülők és a gyerekek véleményét is Facebook oldalunkon, valamint testnevelőink és alsós tanítóink is értekeztek arról, hogy milyen sporszerekre lenne a legnagyobb szükség. Nem könnyű, hiszen az ugrálókötéltől a TRX rendszerig, a szivacslabdától a beltéri curlingig, a zsámolytól az AB Generatorig, a tollaskészlettől az ugrálóasztalig sok javaslat érkezett. Minden ötletünket felírtuk, most akkor induljon az ehhez szükséges anyagi háttér biztosítása!

Első gyűjtőakciónk idén egy portrévásár, ami hagyományainkhoz híven nem puszta adománygyűjtés, hanem támogatásukat valamilyen kézzel fogható emlékkel szeretnénk meghálálni. Ezzel a házi fényképezéssel váltjuk ki idén a buszos és más külsős cégek által végzett fényképezést.

További akciók hamarosan!

A sportszerek vásárlásán kívül még egy óriási fába vágjuk a fejszénket. Iskolánk alagsorában szeretnénk egy nagy, helységet felújítani, hogy a gyerekek testnevelés órán minél kényelmesebb helyen sportolhassanak, és ne szoruljanak a szűkös folyosókra. A terem felújítása nagy munka, nagy költséggel. Ezért ezúton szeretnénk megkérni a szülőket, hogy jelezzék nekünk, ha festésben, faljavításban, padlójavításban tudnának segíteni, amikor ez aktuálissá válik. Természetesen az ehhez szükséges anyagokat is szívesen fogadjuk a háztartásokból, esetleg cégektől. Felajánlásaikat erre a címre várjuk: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Előre is köszönjük, és nemsokára tájékoztatjuk önöket a folytatásról!