Papírgyűjtés

Május közepén papírgyűjtést szervezett diákönkormányzatunk. Összesen 8665 kg papírhulladéktól tisztítottuk meg otthonainkat. A legnagyobb mennyiséget a 4.a osztály gyűjtötte, 3032 kg-ot. Őket követte a 2.a osztály, 1687 kg-mal. A harmadik legnagyobb mennyiséget az 1.a osztály hozta, 773 kg-ot. Tetemes mennyiséget gyűjtött az 5.b és a 6.a is. Dicséretet érdemel a 8. évfolyam, akik munkájukkal járultak hozzá a hulladékgyűjtés sikeréhez.

A tavaszi papírgyűjtés legfontosabb célja a környezetvédelem, de természetesen pozitív hozadéka az osztálypénz gyarapodása is. Az iskolai papírgyűjtés egy olyan közösségi tevékenység, melyben a gyerekek, a szülők és a nevelők is tevékenyen vesznek részt, egyfajta csapatépítő tréning. A gyermekek által összegyűjtött papírhulladék újrahasznosításra kerül, az osztályok pedig a gyűjtött mennyiségtől függően részarányosan 51 000 Ft-on osztoznak.

További képek itt