Vidám anyanyelvi vetélkedő

A már hagyományos városi és város környéki Vidám Anyanyelvi Versenyt rendeztük meg 2013. február 13-án. A versenyre tizenegy csapat nevezett, s tíz feladaton keresztül igyekeztek megfelelni a feladatkészítők és a zsűri hol játékos, hol komoly kérdéseire.

A háromfős iskolai csapatok két órán keresztül vitézkedtek a magyar nyelv rengetegében, s nagyon szoros küzdelemben csupán egy-egy ponton múltak a dobogós helyezések.  A megoldandó feladatok között szóvadászat, nyelvtanteszt, betűrejtvény is szerepelt, de „Eszperente ellentétek”, „Tegyél hozzá, vegyél el”, és „Csak a testeden át” játékos feladatok is helyet kaptak. A „Most be” című feladat a kreativitásra épített, míg a „Minden jó, ha a vége jó” a nyelvi kifejezőkészséget tesztelte.

Fehér Györgyi főszervező elmondta, a fő cél a magyar nyelv játékosságára felhívni a figyelmet, valamint arra, hogy a lexikális tudás mellett milyen fontos szerepet kaphat a nyelvi játék, illetve az élő szó, a pontos kifejezőkészség napjainkban.

A tíz feladat megoldását követően végül az Arany János Iskola csapata végzett az első helyen. A szó szerint aranyos triót: Tóth Barbara, Kormos Balázs és Slett Kristóf alkotta. A második a Vasvári Pál Általános Iskola, a harmadik a Móricz Zsigmond Általános Iskola gárdája lett.

A dobogós helyezett csapatok tagjai könyvjutalomban részesültek, míg minden csapat oklevelet kapott. A verseny végén pedig egy fotó erejéig minden száj széles mosolyra húzódott.

KÉPEK ITT