Szorgos Szelektív Szortírozás - Gyermeknap

E köré a gondolat köré fonódott alsó tagozatos gyermeknapi programsorozatunk, mely vidám és örömteli gyermekzsivajtól volt hangos.

A nap izgalommal telve indult: 8. osztályos „tanítók” fordított nap keretében okították a legkisebbeket, majd kezdődött az akadályverseny. A helyszín a Duna-part csodálatos természeti szépsége, mely méltó keretet adott az utolsó öko-programnak.

gyerek a

A 7 állomás izgalmasabbnál izgalmasabb feladatokat tartogatott a kisdiákok számára: játékosan válogathattak a szemét és a hulladék között, megkeresték a komposztálható alapanyagokat, elgondolkodtak azon, hogy „Mit szeret a Föld?”, bebizonyíthatták, hogy lehet rövid idő alatt minél több szemetet összegyűjteni, illetve „Színes világ!” címmel még egy kis ügyességi megmérettetés is fűszerezte a programot. Ha pedig a tudás a kérdés, akkor volt igaz-hamis játék és az elmaradhatatlan célba dobás, természetesen ez is öko-tudatosan.

Élményekkel teli, csodálatos gyermeknap volt!