4000 kilométert tett meg a Petőfi suliig

Talán már tavaly feltűnt nektek, hogy van egy srác a suliban, aki talpig kosaras szerkóban, fejpántban rohangál a folyosókon. Valószínűleg sokan feltettétek már a kérdést magatokban, hogy hogy kerül egy dunaújvárosi suliba egy színes bőrű fiú. Szeretnénk nektek bemutatni a nyolcadikos Pölöskey Henry Józsefet, aki kalandos múlttal érkezett hozzánk, és reményei szerint az izgalmasabbak kalandok még csak ezután következnek!

Bizonyára nem meglepő, hogy sokaknak talán az az első kérdése veled kapcsolatban, hogy honnan származol?

Afrikából van az első gyökerem, édes anyukámnak köszönthetően, Nigériai gyerek vagyok, édes apám magyar származású volt. És így kétszármazású vagyok de a legtöbb genetikám Nigériából van.14517494_527577380771435_2502441887950393445_n

Mikor érkeztetek Magyarországra? Vagy te már itt születtél?

Nos, én már itt születtem, de ugyanakkor az egyik testvérem nem, ő Nigériában született 1996 július 12-én. Én meg már itt 2002-ben. Egyébként 2002-ben érkeztünk ide, majd 2006-ig Nigériában éltem anyukám ottani házában.

Tehát itt születtél, de visszamentetek Nigériába?

Igen.

Tartjátok a kapcsolatot az ottani rokonokkal?

Persze, általában karácsony és téli szünet között szoktunk elmenni Nigériába a nagyszülőket meglátogatni, de ugyanakkor anyukám egyik nővérét nem láthatjuk olyan gyakran mert az Amerikai Egyesült Államokban él, Miamiban.

Ez egyre érdekesebb! Nála jártál már?

Nem, de ő itt volt nálunk, 2007-től 2008-ig. És általában mindig küldd ottani dolgokat mint például, kekszeket, ruhákat trendi dolgokat, sőt egyszer egy telefont is (vonalasat)

Mesélj nekünk Nigériáról, szerintem a legtöbb tanulónk semmit nem tud erről az országról.

Nos Nigéria legnagyobb városa, Lagos nagyon szép város, sok minden szokott ott lenni, például Nigériában egyáltalán nincs hó! Karácsonyt mi laza ruhában ünnepeljük, és akkor ott nagyon sok trendi dolog szokott lenni, egymásnak kívánunk szépeket,és szoktak tűzijátékozni is.

Milyenek ott a fiatalok?

Általában magasak és izmosak nagyon, de nagyon fegyelmezettek és nem szegnek szabályt, nálunk a cigaretta kis korban súlyos megrovással jár, semmi szabály ellenes dolgot nem követnek el, de vannak a fiatalok nagyon tanuló része az ilyen túl okosak, és az ilyen infóban okosak

Vannak ottani barátaid?

Persze. Wisdom volt az egyik legjobb barátom, de sajnos csak karácsonykor láthatom, kiskorunk óta ismerjük őt

Azért gondolom, hogy tartjátok a kapcsolatot az interneten.

Igen, tartjuk. De nem ugyanolyan mint a régen.

Nigériában angolul beszélnek. Akkor te ugyanolyan jól beszélsz angolul, mint magyarul?

Igen pontosan. Nigériában ha jól tudom 3 nyelv mixelve van, az Angol a Francia és a Nigér nyelv.
Én ebből az angolt tudom.

Az iskolában akkor te színötös vagy angolból?

Hát nem, nem mondom, hogy az vagyok ugyanis az angol angol nem ugyanolyan mint a nigér angol. Más a kiejtés és a képzése sem ugyanaz, de egyébként ilyen ötös körül vagyok, igen.

Szerepel a terveid között, hogy Nigériába költözöl?

Nem, nem szerepel, mert ugye kosarazok és eléggé jól, szóval USA-ba megyek az NBA-be kosarazni. Eléggé nagy szerencsém van, hogy ott él anyukám nővére, szóval jó a helyzetem és ugye az angol is megy, úgyhogy nem kizárt. Egyébként azért is nem megyek Nigériába, mert ugye ott nincs NBA, vagyis van “NBA AFRICA”, de az más.

13394212_486262041569636_8288801587389624586_n

Honnan jött a kosárlabda szeretete?

Hát, először véletlenszerűen akarta a sors, ugyanis egyik nap Boda Gábor edző beállított a Petőfibe és kiszúrt, majd mondta, hogy próbáljam ki a kosárlabdát, és már 3. éve tetszik ez a sport, ez az életem értelme. És néztem profikat és miattuk is megtetszett, és én is olyan profi akarok lenni mint ők.

Mitől lesz valaki jó kosaras?

Ha egy kosaras edz rendszeresen, izmos, tud ugrani minden erejét a kosárba fekteti és hajt.

Ezt az interjút is egy teljes délutánon és estén keresztül készítettük, mert folyamatosan el kellett menned, most este kilenc óra van, és még csak most értél haza. Neked milyen lemondásokkal jár a sport?

Nos, a számítógép, a pihenés… ezekről le kellett mondanom.

Összesen hány edzésed van egy héten?

Jelenleg 3, de nemsokára több lesz, mert lehetőséget kaptam arra, hogy az idősebb korosztállyal is edzhessek.

És minden héten vannak meccsek?

Szerencsére nem. Általában csak minden 3-4. hétvégén.

Ki a példaképed?

LeBRON James a Cleveland Cavaliersből

Miért pont ő?

Nagyon nagyszívű, szuper sportoló. Ő is afrikai. Képzelje el, egyszer 41.000.000$-t adott egy iskolának.

Reméljük, hogy amikor összejön az NBA szereplés, akkor te sem feledkezel meg a Petőfi iskoláról…

Nem. Nem fogok 🙂

Te is szeretnél bemutatkozni? Itt jelentkezhetsz:

Neved:*
Osztályod:*