május 12 2017

Színház az egész világ! – A tanév utolsó színházi élményei

Májusban az alsó tagozatos osztályok közül, akik bérletet vásároltak részt vettek az idei tanév utolsó előadásán, amelynek címe, a Sajtkirály.
A mesejáték tartalma a Bartók Béla Kamaraszínház és Művészetek Háza honlapjáról:
„A Sajtkirály című mesejáték főszereplője Bandúr pótkirály, aki egy cselvetéssel megszerzi a trónt Karcsi királytól, Sajtország legjobb sajtkészítőjétől. Bandúr először a bajuszt tiltatja be, mert ez is Karcsi királyra emlékezteti, később a sajtot, amelyet roppant mód utál, végül még az ország nevét is átkereszteli. Mégsem boldog, mert legnagyobb vágya nem teljesül: nem tudja kibányászni a fényt a hegyekből. A darab a diktatúrák szórakoztató és szomorú paródiája, ugyanakkor egy sajátos művészportré is, amely Karcsi királyról, a sajtkészítés művészéről szól. Nem hiányzik a mesejátékból a szerelem sem, amely a király és egy testvérét megmenteni igyekvő tündér között szövődik. S végül arra is fény derül, hogy miért is olyan gonosz Bandúr. De a mese végére egy váratlan fordulat segítségével mégis Karcsi király lesz Sajtország uralkodója.”
Nagyon várjuk a jövő tanév színház bérletét, mert mindenkinek nagyon tetszettek az idei előadások.
Az élményekről rajzokat is készítettek iskolánk diákjai.

dav

dav

dav

dav

dav
Posted 2017-05-12 by admin in category "Egyéb