Alsósok játékos vetélkedése

A Petőfi hét alsósok részére szervezett programsorozata 2019. március 11-én délután a napközis csoportok által szervezett játékos sportvetélkedővel kezdődött.

Egy kellemes tavaszi séta után, a mozgásnak a Duna parton lévő játszótér adott helyszínt, ahol a tanulók közösen, a másik igényeit figyelembe véve adhatták át egymásnak a hintát, vagy a csúszdát.

A mászókán való függeszkedés ügyesen ment a kis diákoknak, szinte egytől- egyig mindannyian megoldották a kiadott versenyfeladatokat.

A parkban szervezett futóversenyen a fiúk csapata jobban teljesített, a lányoknak viszont a kitartását és küzdését díjazták tanáraik.

A szeles időjárás kedvéért, a versenyeket a Szélvihar közeleg című játékkal zártuk, mellyel a tanulók nem csupán törzsüket mozgathatták meg, hanem észrevétlenül az oldalirányokat is gyakorolhatták.

Nagyon kellemes hangulat, sok vidámság és izgalmas erőpróbák tették még emlékezetesebbé a közel 150 diák hétfő délutánját.