Sakk-Petőfi-Verseny

Ezek a varászszavak határozták meg február 16-án, szerda délután, közel 50 kisdiák életét. Már hagyomány iskolánkban, hogy megrendezésre kerül a Petőfi Sakkverseny, ahol alsós és felsős diákok, fiúk és lányok korcsoportonként mérik össze tudásukat.
Nagy volt az izgalom három órakor, mikor zajlottak a regisztrációk. Alig tudták kivárni a sakkozni vágyók, hogy először ki mellé sorsolja ki őket a gép. Aztán a küzdelem vette át a főszerepet és a győzelem semmivel össze nem hasonlítható érzése. Sajnos vele párhuzamosan vereségnek is kell lennie, de ilyen a sport. Ez utóbbi arra ösztökéli a versenyzőket, hogy még nagyobb lendülettel tanuljanak, gyakoroljanak, hisz annak meg lesz az eredménye.
A fekete-fehér bábuk küzdelme csak 5 óra körül ért véget és újabb izgalommal teli óra tette fel a versenyre a koronát, az eredményhirdetés. Érmék, díjak, oklevelek, csokik jelezték, érdemes volt részt venni ezen a megmérettetésen.
Köszönet illeti Némethné Bátai Ibolya, Klimkó Csaba és Fábiánné Rajcsányi Magdolna munkáját!
A Petőfi Sakkverseny végeredménye:

sakk2022v

Képek a versenyről itt