DSZC Rudas - Szépkiejtési Verseny

Tenyér Levente 8.a osztályos tanuló képviselte iskolánkat a DSZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium idegen nyelvi szépkiejtési versenyén. Tanítványunk a középiskolai megmérettetésen elismeréssel végzett. A verseny két fordulóból állt. Először szabadon választott angol nyelvi szövegét ismertette. A második fordulóban a helyszínen kézhez kapott szöveget a középiskolai korosztályhoz igazított nyelvi szinten kellett bemutatnia.
Tanítványunk a szépkiejtési versenyre Gréta Thunberg, korosztálya béli svéd diák felszólalásával nevezett be. Azzal, amelyikkel a svéd aktivista az Egyesült Nemzetek Szervezetének tárgyalásán harcolt környezetvédelmi céljaiért. Levinek jól állt a szöveg, remekül hangsúlyozta, átéléssel tolmácsolta. Rendkívül gyorsan alkalmazkodott a középiskolai közeghez is. Reméljük, hamarosan köztük folytathatja tanulmányait! A fiatalember izgalmas jövő elé néz.
Felkészítő pedagógus: Árvai Gyöngyi