Madarak és Fák Napja

A Madarak és Fák Napja a Föld Napjának testvérünnepe. Ökoiskolaként fontosnak éreztük, hogy megemlékezzünk erről a jeles alkalomról azzal a céllal, hogy tanítványainkban kialakítsuk, illetve megerősítsük a természetvédelem iránti elkötelezettséget.
Ennek megvalósítása érdekében május 10-én valamennyi alsós tanulónk összegyűlt iskolánk tornatermében, hogy Gulyásné Dorka Violetta tanító néni tolmácsolásában megismerje a fák életének legfontosabb elemeit, feladatukat, hasznosságukat és megtudja, hogy milyen kárt tehetünk mi emberek bennük, ha ágaikat letördeljük.
A fényképekkel, animációs és hangfelvételekkel színesített bemutatón a legkisebbek megismerkedhettek a madarak életével, jellegzetes hangjával is, mely még a legzordabb napokban is mosolyt csal az emberek arcára.
A nagyon tartalmas és élményekkel teli programot köszönjük Viola néninek!

További képek itt