Tökfesztivál

Szeptember 15-én újra kezdetét vette a háromnapos Rácalmási Tökfesztivál. Csodálatos tökkompozíciók, kézműves foglalkozások, kiállítások, gyerekelőadások és még számos színes program várta a gyerekeket.

Az 1.b és a 4.b osztály már nagyon várta, hogy mehessünk! Az iskola elől közösen indultunk le a Pincesoron, ahol felszálltunk a rácalmási buszra. A Milleniumi-tónál szálltunk le, ahol a helyi bölcsőde, óvoda és iskola csoportjai, osztályai által készített varázslatos kompozíciókat tekintettük meg. Láthattuk Bogyó és Babóca mesevilágát, SpongyaBobot, katicabogarakat, földönkívülieket, erdei állatokat, flamingókat és még számos csodát, természetesen tökből. A tóparton tízóraiztunk egyet, majd folytattuk utunkat a Jankovich Kúriába, a Tökfesztivál helyszínére. Amikor megérkeztünk éppen egy bábelőadás kezdődött a színpadon.  Rengeteget nevettünk “A sárkány és az ördög” történetén. A mese után a kézügyességünkre volt szükség, a kreatív sarokban először tökdíszt készítettünk, majd hatalmas tökökből lámpást. Ezekkel a kezünkben indultunk vissza a buszhoz, majd az iskolába. Hatalmas élmény volt mindannyiunknak. Találkozunk jövőre is!

További képek itt