Az élelmiszerpazarlás ellen!

Iskolánk egyik idei vállalása az élelmiszer hulladék csökkentése, mérséklése. Vállalásunk teljesítésében a Hungast Csoport Kft, iskolánk menza szolgáltatója élelmiszermentő kezdeményezésével támogat bennünket. Ettől a héttől kipróbálhatjuk a szabadszedéses ebédeltetési módszert, vagyis az iskolai meleg ebéd svédasztalos tálalását.

A heti rendszerességű húsmentes szolgáltatási napokat pénteki tanítási napokon már korábban elkezdtük, azóta jól bevált, kiválóan működik. Most azon a sor, hogy megtanítsuk a gyereknek, hogy egyszerre csak annyit szedjenek maguknak, amennyit meg is tudnak enni. Szedjenek elsőre keveset, és inkább álljanak sorba kétszer, ha az első szedés kevésnek bizonyult! Az ebédet igény szerinti sorrendben fogyaszthatják a tanulók és akkora mennyiséget ehetnek belőle, amekkorát csak akarnak.

Célunk, hogy mindenki úgy lakjon jól, hogy az étkezés végén ne legyen maradék étel a tányérokon.
Az új módszer elsajátításával és a gyerekek edukációjával iskolánk és a szolgáltató közös erővel, közös felelősséggel képes fellépni az élelmiszerpazarlás ellen.

Rólunk írták:

További képek itt