TeSétáltasd! Gyűjtsd a kilométereket az állatokért!

Közös kutyasétáltatást szerveztünk az októberi gyaloglók világnapján. Iskolánk második alkalommal csatakozott a „TeSétáltasd!” országos kampányhoz. A az idei kampány célja, hogy 2023 októberében az ország összegyűjtsön 20.000 kutyával sétált kilométert.

Tavaly egyénileg szólítottuk meg a gyerekeket, az idén közös iskolai kihívást hirdettünk. Összesen 163 tanuló, szülő, testvér, pedagógus gyűlt össze iskolánk előtt egy 5km-es koraesti kutyás sétára. Közösségünk 19 élő és 1 plüss kutyát sétáltatott meg a közeli Duna-parti sétányon és tanösvényen. A legfiatalabb kutyasétáltatónk egy 2 éves kistestvér volt, de néhány fitt nagyszülő is velünk tartott. Idősek és fiatalok, a kutyusokkal együtt 1 300 000 lépést, 910 km-t gyalogoltunk az egészségünkért és a kutyák jólétéért. Mindeközben a vízparton megpihenő vadkacsákat is megcsodáltuk. Ezt a kellemes szabadidős tevékenységet örömmel népszerűsítjük.

További képek itt