Komposztálót avattunk

Még a tél beállta előtt felállítottuk két darab új 320 literes komposztáló edényünket iskolánk udvarán. Az edényeket laza, földes talajon helyeztük el, egy napos, de félárnyékos sarokban, szélvédett, de nem szélcsendes helyen. A hely kiválasztásánál ügyeltünk arra is, hogy a komposztálók iskolakertünktől kényelmesen elérhetőek legyenek. Első próbálkozásra került bele gyom, lehullott lomb, elszáradt virág, apró gally és föld. Belocsoltuk, jól megkevertük, amit a tél folyamán néha majd megismétlünk. Reménykedünk abban, hogy tavaszra humuszban gazdag tápanyagot nyerünk tartalmából magaságyásainkba, illetve facsemetéink alá. Mindenesetre megtettük kezdő lépéseinket zöld hulladék csökkentése és a körkörös gazdálkodás előkészítése terén.

További képek itt