Fenntartható adventi készülődés

Három méter magas műfenyővel ajándékozta meg a gyerekeket iskolánk alapítványa. Eddig, hosszú éveken keresztül erre a célra kivágott lucfenyőt öltöztettünk fel az aulában. Ökoiskolaként azonban már nem tarjuk helyesnek egy fa kivágását azért, hogy aztán a feldíszített fa a kéthetes téli szünetben egy bezárt iskolában magányosan hullassa le tűleveleit. A Petőfis Tanítványainkért Alapítvány százezer forint értékű ajándéka fenntarthatóbb karácsonyi készülődést tett lehetővé az idén és tesz majd az elkövetkező években egyaránt. A pompás műfenyőt már december elején feldíszítettük, melyben jó néhány tanuló részt vett. Osztályonként egy-egy egyedileg dekorált gömbdísz is felkerült a fára, amit a gyerekek saját kezükkel készítettek. A teljes adventi időszakban gyönyörködhettünk a fában, naponta többször megcsodálva vártuk türelmesen a téli szünetet. Köszönjük alapítványunk gyönyörű ajándékát és Önöknek az adó 1%-át, mellyel örömünkhöz Önök is hozzájárultak!

További képek itt