Első helyezés az informatika versenyen

2024. január 16-án rendezte meg a BIROK Szabó Magda Tagintézménye a hagyományos Word-Paint versenyét. A megmérettetésre a dunaújvárosi tankerülethez tartozó 5. és 6. évfolyamos diákokat várták. Iskolánkat Molnár Csenge, 6.b osztályos tanuló képviselte.
A gyerekeknek egy komplex feladatot kellett megoldaniuk a Word szövegszerkesztő, és a Paint rajzolóprogram segítségével. A feladatmegoldás során szabadon szárnyalhatott a diákok fantáziája, amikor a meséhez illusztrációt kellett készíteni, de voltak pontosan meghatározott kiírások is, ahol az utasításokat, és a mellékelt mintát követve kellett megformázni a szöveget.
A 60 perces kitartó munka után a gyerekek mosolyogva és felszabadultan várták az eredményhirdetést. Sok szép munka született. A zsűri évfolyamonként értékelte a versenyzőket és senki sem ment haza üres kézzel.
Óriási öröm számunkra, hogy Csenge 1. helyezést ért el a hatodikosok közül. Szívből gratulálunk a szép eredményhez!
Köszönöm Molnárné Bokor Veronikának a segítséget, hogy elkísérte Csengét a versenyre!
Milekné Pekkel Szilvia

A duol.hu cikke az eseményről