Diákolimpia - birkózás

2024.01.23-án rendezték meg a területi Grundbirkózó Diákolimpia elődöntőjét Mezőfalván, ahol 29 csapat lépett a küzdőtérre és mérette meg magát. A Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola  31 diákjával nevezett a versenyre, kettő korcsoportban, külön lányok és fiúk. A tanulók jelentkezése az első osztálytól az ötödik évfolyamig mindenkit megmozgatott. Kor és súlycsoport szerinti válogatást követően sikerült négy csapattal kiállni. A versenyen a gyerekek játékos küzdelme volt a cél, az élményszerzés és tapasztalás.

Ezúton is gratulálunk a tanulóinknak, az elért eredményekhez. Büszkék vagyunk rájuk!

I. korcsoport lány csapat III. helyen végzett:
Csapat tagok: Berki Amina 1.b, Oravecz Nóri 1.b, Taubl Zoé 2.a, Kiss Mira Hanna 2.b, Fábián Liliána 3.a, Joó Natasa 3.a

I. korcsoport fiúk csapata V. helyen végzett:
Csapat tagok: Szabó Péter 1.a, Rózsavölgyi Zalán 1.a, Szőke Dávid 1.a, Kertész Kornél 1.b, Kovács Milos 2.a, Biró Levente 2.b, Kertész Tamás 2.b, Perl Marcell 3.a, Zsemberi Kevin 3.a

II. korcsoport lány csapat VI. helyen zárt:
Csapat tagok: Weixl Nadin 3.b, Weixl Natali 3.b, Gémes Viktória 4.a, Oszlányi Lilla 4.a, Kecskés Viktória 5.a, Vincze Lilla 5.a

II. korcsoport fiú csapat XI. helyen zártak:
Csapat tagok: Gonda Ádám 2.b, Kiss Olivér 3.a, Borbély Máté 4.a, Vinis Milán 4.a, Friedl László György 4.a, Hosszú Máté 4.a, Szenczy Rajmund 4.a,  Klárik Erik 4.b, Szüsz Emil 4.c, Katona Kristóf 5.a

A csapatok felkészülését segítette Telekné László Csilla edző, testnevelő. A tanulók utaztatását a Dunaújvárosi Tankerülti Központ biztosította. Köszönet érte.

Fényképek:
1. csoportkép