Angol nyelvi verseny a Széchenyi Gimiben

Február 8-án tartottak 8. évfolyamosok részére 2 fordulós angol nyelvi versenyt a Széchenyi István Gimnáziumban. Iskolánk indulói a 8.a osztály tanulói voltak: Badi Léna, Erdélyi Bulcsú Levente és Varga András. Első körben írásban kellett bizonyítaniuk a diákoknak. Bizony, nem volt könnyű dolguk, mert érettségi szintű feladatokat is kaptak. Az első 10 tanuló jutott be a második, szóbeli fordulóba. A fiúk egy héttel később folytathatták a versengést. Szabadon választott témában PPT segítségével egy 5 perces prezentációt kellett tartaniuk, majd, mint az érettségin, egy általuk kihúzott témáról kellett beszélniük. Mindketten remekül teljesítettek. Nagyon szoros volt a verseny, csak 1-2 pont döntött a helyezések között. Végül Bulcsú a 4., míg Andris az 5. helyen végzett. Gratulálok diákjainknak a szép eredményhez!

Felkészítő pedagógus: Hekkelné Imre Györgyi