Matific - Matematikai Olimpia Magyarország 2024

Iskolánk tanulói második alkalommal vettek részt az országos Matific Matematikai Olimpián, amely 2024. április 30. és május 15. között került megrendezésre. A Matific egy díjnyertes online matematika tanulási platform, mely fejleszti gyermekek matematikai képességeit és magabiztosságát.
Az olimpia során a Matific felületén megoldott feladatokért a versenyzők idén is összesen 300 csillagot gyűjthettek össze. A megmérettetés végén a tanulók között kisorsolták a fődíjat: 3 db 20000 Ft-os vásárlási utalványt. Az alábbi táblázatban látható az összegyűjtött csillagok száma, az oklevelek típusa és a sorsoláson való esély kapcsolata:

Összegyűjtött csillagok

Oklevél típusa

Esély a sorsoláson

100%

Rubin

25-szörös esély

90-99,99%

Platina

15-szörös esély

70-89,99%

Arany

5-szörös esély

50-69,99%

Ezüst

2-szeres esély

<50%

Bronz

szimpla esély

 
Petőfis olimpikonjaink kitörő lelkesedéssel vágtak neki a versenynek. Végül a 43 fős, ötödik és hatodik évfolyamosokból álló csapatunknak köszönhetően iskolánk országosan a  35. helyen végzett. Külön büszkeséggel tölt el bennünket, hogy az alábbi 26 tanulónk megszerezte az elérhető összes csillagot, 100%-os teljesítménnyel kiérdemelve a legmagasabb RUBIN szintű oklevelet:
Vainel Vince 6.c, Solymosi Balázs 5.a, Fenninger Markus 5.a, Ősz Csenge 6.c, Baksai Balázs 6.b, Boór Milán 6.b, Garbacz Máté 5.a, Gál Zoé 5.a, Baksai Bendegúz 6.b, Baranyai Gábor 5.a, Preizler György 6.b, Dániel Bendegúz 6.a, Nagy Norbert 5.a, Kecskés Viktória 5.a, Gilányi Eliza 5.a, Kiss Balázs 5.a, Romsics Regina 6.b, Szalay Réka 5.a, Molnár Jázmin 5.a, Vincze Lilla 5.a, Izsák Eszter 5.a, Fellegi Zsombor 6.b, Szabó Marcell 6.b, Kiss Fruzsina 5.b, Molnár Zalán 6.b és Lészeg Tünde 6.c

Szép volt Gyerekek, csak így tovább!

Dunaújváros, 2024.05.21.
Milekné Pekkel Szilvia, Nagy Gabriella és Szombat Katalin

További képek itt