A nemzeti összetartozás napja (június 4.)

Egyik kiemelt ünnepünk

Az I. világháború végén Magyarország a vesztes országok közé tartozott. A Magyarország sorsáról döntő 1920-as, trianoni békediktátum értelmében az ország területének több mint kétharmadát, lakosságának több mint felét elveszítette. Több millió magyar került az államhatáron kívülre, és még ma is milliós nagyságrendben élnek magyarok a szomszédos államok területein. A magyar országgyűlés 2010-ben emiatt iktatta törvénybe a Nemzeti összetartozás napját, ami azt fejezi ki, hogy államhatároktól függetlenül minden magyar a nemzet része. A jeles napot június 4-én ünnepeljük.
Iskolánkban nagy hangsúlyt fektetünk nemzeti múltunk megismertetésére mind a megemlékezésekkel mind a különböző tanóráink keretein belül. E jeles napon is szóba kerülnek határon túlra szorult honfitársaink.