Játékos anyanyelvi vetélkedő

Iskolánk egyik legrégebbi, már hagyományos programja az anyanyelvi vetélkedő megszervezése alsós gyerekek számára minden tanévben. Negyedik osztályosok jelentkezhettek, három fős csapatokkal.
Idén 2017. február 15-én, délután került sor a verseny lebonyolítására. Hét iskola fogadta el meghívásunkat. A város iskolák mellett a nagyvenyimi kisiskolások is eljöttek.
Rideg István intézményvezető úr köszöntője után írásbeli és szóbeli feladatokban mérték össze tudásukat a csapatok. Izgalmas betű- és szórejtvények, nyelvtani teszt, most mutasd meg játék, az eszperente nyelv ismerete szerepelt a feladatok között.
A verseny végén Gálosfai Tímea intézményvezető helyettes asszony adta át a csapatoknak az okleveleket és az emléklapokat.

Helyezések:
I.  helyezett: Dózsa György Általános Iskola csapata