Timi néni Dunaújváros Oktatásügyéért Díjban részesült

Iskolánk alsós intézményvezető helyettesét óriási elismerésben részesítette városunk polgármestere, Cserna Gábor. Nem véletlenül, hiszen iskolánk rengeteget köszönhet Timi néninek. Miután Timi néni átvette a Dunaújváros Oktatásügyéért Díjat, iskolánk Szülői Szervezete egy csodálatos csokorral gratulált a díjhoz, ami legalább olyan fontos elismerés, mint maga a díj.

Gálosfai Tímea 1989-ben szerzett tanítói diplomát, a győri Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolán. Okleveléhez kettő szakkollégiumi végzettséget szerzett, közművelődési és közlekedési szakreferens területen.

A tanítói diploma megszerzése előtt képesítés nélkül dolgozott Kartal település iskolájában, miközben levelező tagozaton fejezte be a tanítóképző főiskolát. Onnan került vissza Dunaújvárosba és a jelenlegi Móra Ferenc Általános Iskola és EGYMI-ben dolgozott sok éven át.

1996-ban érkezett jelenlegi munkahelyére a Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskolába. A pedagógusi hivatás minden területén tapasztalatot szerzett, volt napközis tanító, osztálytanító, szakkörvezető, mentor, szabadidő szervező, minőségirányítási vezető, etika, dráma és tánctanár. Mindezek gyakorlása közben folyamatosan tanult, munka és saját gyermekei nevelése mellett. Főbb végzettségei között szerepel gyermektánc oktató, közoktatás vezető és pedagógus szakvizsga. 2012-ben okleveles nyelv és beszédfejlesztő tanári végzettséget szerzett a Szegedi Tudományegyetemen. Részt vett erkölcstan tanári képzésben, majd 2014-ben mesterpedagógusi minősítő vizsgát tett. Ezután vált szaktanácsadóvá.

2009 óta intézményvezetői helyettesként dolgozik. Feladata az alsó tagozat szakmai irányítása. Ez idő alatt fáradhatatlan munkabírása lehetővé tette számára, hogy az iskolai munkát átszervezze a gyermekek és a szülők érdekében. Segítségével bevezetésre került az iskolaotthonos rendszer, illetve az iskolai ügyelet megszervezése.

Elkötelezett a kollégák szakmai fejlődésének támogatásában. Ennek érdekében továbbképzéseket szervez számukra, folyamatosan tájékoztatja őket a lehetőségekről. A Petőfi Gála legfőbb mozgatórugója, szervezőjeként hozzájárul a minden évben megrendezett, nagyszabású esemény sikeres lebonyolításához.

Dunaújváros MJV Közgyűlése a sokrétű, magas színvonalon végzett, több évtizedes elkötelezett pedagógiai tevékenységének elismeréseként a Dunaújváros Oktatásügyéért Díjat Gálosfai Tímea intézményvezető helyettes asszony részére adományozta.

A dunaujvaros.com cikke és galériája

A duol.hu cikke és galériája