Újra egészségnapok

Október 16. és 18. között tartjuk iskolánkban az egészségnapokat. Idén is színes programok várják majd tanulóinkat.

A szülőket pedig október 17-én, kedden várjuk VÉRADÁSRA 14:30 és 17:00 között.

Alsó tagozat:

Hétfő:

Európai Unió Iskolagyümöcs- és Iskolazöldség Programja - Foglalkoztató füzet segítségével beszélgetés a gyümölcsök és zöldségek fogyasztásáról

Napközi: Egészség-totó - Délután fél 3-tól a napközis csoportokban

Kedd:

Zöldség- és gyümölcsszobrok készítése - Kiállítás az aulában. Név osztály szerepeljen a szobron!

Napközi: Gyümölcssaláta készítése és elfogyasztása

Szerda:

Mozogjunk együtt! - Nagyszünetben iskolakör futása osztályonként. Szükséges: petőfis póló!

Napközi: Versengés a tornateremben, kölyökatlétika

Felső tagozat:

Előzetes feladat:
Minden osztály kap egy Petőfi Iskola logót A/3 méretben. Ezt a logót kell újragondolni az egészség témakörében. Tervezzétek át a jelenlegi logónkat úgy, hogy az tükrözze az egészséges életmódot, de tartalmazza a jelenlegi logó jellegzetességeit. A feladathoz egy üres A/3 lapot kaptok.

Leadási határidő: 2017. október 17. kedd 12:00

A hét folyamán:
Minden osztály az egyik testnevelés órán a testnevelő tanárok által szervezett egységes akadályversenyen vesz részt, aminek eredményeit összesítjük.

Az 5., 6. évfolyam kitölti az Európai Unió Iskolagyümöcs- és Iskolazöldség Programja foglalkoztató füzetét

Egészség-totó: a nap folyamán kerül kiosztásra

6-7. óra A Dunaújvárosi Drogambulancia foglalkozása 8. osztályosoknak (külön forgatókönyv szerint, egy osztályt csak egy napon fog érinteni).

Kedd

Főzőverseny: osztályonként 2 fő! Reggel 8 órától a kiskonyhában, egészséges ételeket kell készíteni!

Korcsolyázás
Aki az iskolából indul, annak a találkozó 7:30, a hídon!

Kerékpáros akadályverseny
13:45-től folyamatosan a felső pályán. Más eszközökkel is lehet indulni. Nevezés a helyszínen.

Fodrászverseny: 13:45-től párok jelentkezését várjuk az előadóiba, osztályonként akár többet (egy fodrász, egy alany). A frizurák elkészítését rátok bízzuk, vágni, festeni, mosni a helyszínen nem lehet. Jelentkezés a helyszínen.