Árvai Gyöngyi néni jeles elismerésben részesült

Iskolánk felsős intézményvezető helyettese, Árvai Gyöngyi néni "Dunaújváros Oktatásáért" díjat vehetett át a múlt héten.

Gyöngyi néni díjával, és a Szülői Szervezettől kapott virágcsokorral

A Dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskola felsős igazgató-helyettese 1993-ban kapott tanítói oklevelet a Kecskeméti Tanítóképző Főiskolán. Már ott angol nyelv szakkollégiumi végzésben részesült. Eztán 1997-ben a szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán kapott angol szakos nyelvtanári oklevelet.  2009-ben BME Gazdaság- Társadalomtudományi Karán közoktatási vezető és pedagógus szakvizsga szakirányú szakképzettséget szerzett. Főbb végzettségei között szerepel még a Pedagógiai értékelés és mérés okleveles tanára szakképzettség, melyet a Dunaújvárosi Főiskolán teljesített  2015-ben. 2014-ben szaktanácsadó lett, majd mesterpedagógus besorolást kapott. Ennek birtokában, kezdetben angol nyelvtanári illetve mérés értékelés, intézmény fejlesztés területén látott el szaktanácsadói tevékenységet. 2017. január 1-től megbízás alapján, a Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ illetékességi területén a mérés értékelés vezető szaktanácsadói feladatokat lát el. Hívó és küldő típusú szakmai szolgáltatás kertében segíti Dunaújváros és környéke iskoláit intézményi mérés- értékelés kultúrájuk fejlesztésében, a hálózati tanulásban, jó gyakorlatok megismertetésében, terjesztésében.

A pedagógus az Oktatási Hivatal felkérésére részt vett a végzettség nélküli iskolaelhagyás csökkentésének megvalósítására létrehozott EFOP 3.1.5-16 kódszámú „A tanulói lemorzsolódásban veszélyeztetett intézmények támogatása” című országos projekt KIR adattisztítási alprojektjében.  A 2017/2018. tanévben KIR szakmai szakértőként támogatja Dunaújváros, Fejér megye számos alapfokú és középfokú oktatási intézményét.

Sokoldalú képzettségét bizonyítja, hogy mindezeken túl dráma pedagógiai, együttnevelés befogadás tolerancia és számítógépes alapismeretek nyújtó képzéseken is részt vett.

Árvai Gyöngyi pedagógusi pályáját a dunaújvárosi 14. számú napközis otthonos óvodában kezdte 1989-ben. Mivel időközben a tanítóképző főiskolán végzett a dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskolában – egykori iskolájában kezdett el tanítani.1992-től napjainkig iskolánk dolgozója. Az eltelt 25 év alatt a pedagógus pálya minden szintjét végigjárva kezdetben napközis tevékenységet látott el, majd osztálytanító, angol nyelvtanár, osztályfőnök munkaközösség vezető lett. Eme feladatok ellátása után 2011-től felsős igazgató-helyettesi munkakörben tevékenykedik. Intézményvezetői-helyettes feladatai közé tartozik a tantárgyfelosztás, munkaterv, intézményi dokumentumok kezelése. A különleges bánásmódot igénylő tanulókkal kapcsolatos feladatok. A pályaválasztási, továbbtanulás irányítása, szervezése, a munkaközösség vezetők irányítása. Mindezen tevékenységeit magas szinten látja el.

Árvai Gyöngyi határozott, erős jellem. Mindig tudja, mit akar. és felismeri a célok megvalósításához vezető legrövidebb utat.

Kollégái és tanítványai egyaránt tisztelik felkészültségét, szakmai tudását, és ha a helyzet úgy hozza, lazaságát, humorérzékét.

Intézkedéseiben mindig racionális, nem törekszik az olcsó népszerűségre.

Kollégái minősítései alkalmával rendkívül segítőkész, pozitív kisugárzásával, szakmai hozzáértésével, kiegyensúlyozottságával, higgadtságával képes megteremteni az optimális feltételeket.

Karizmatikus egyéniség. Könnyedén teremt kapcsolatokat, remekül bele tud helyezkedni a legkülönbözőbb helyzetekbe- még a szükségszerűen lebonyolított fegyelmi eljárásoknál is.

Céltudatos, tanítványaival, több alkalommal ért el jelentős szaktárgyi sikereket a helyi és az országos angol nyelvi versenyeken. Céltudatossága és következetessége kollegáival szemben is érvényesül.

Igazáról soha nem hatalmi pozíciójából adódóan győzi meg beszélgető partnerét, hanem észérvekkel, indokokkal támasztja alá azt. Ha netán hibázik, tévedéseit mindig elismeri.

Munkabírásával tiszteletet ébreszt, csak annyit és azt vár el másoktól, melyeket ő maga is maradéktalanul teljesít.

Mindig önmagát adja, nem fél a megítéléstől.

Kiváló pedagógus, vezető, kolléga.

Az elmúlt 7 év vezetői munkájával, tevékenységével nagymértékben erősíti a „petőfis” szellemiséget, hiszen elismerése illetve elismertsége példaértékű.

GRATULÁLUNK!