Fecskeavató

Csütörtök délután ellepték a dunaújvárosi Petőfi Sándor Általános Iskolát a kisfecskék.

Intézményünk hagyományaihoz híven fecskeavató ünnepséggel köszöntötte az első osztályos tanulókat. Az ünnepi műsort a negyedik osztályos tanulók adták elő, melyre hetek óta nagy izgalommal készültek.

fecske1

Mégtöbb képet az avatóról! >>tovább >>

Az avatóünnepség fontos része volt a próbatétel, mely során az elsős gyermekek számoltak és énekeltek, majd esküt tettek.

A műsor után Rideg István intézményvezető úr kézfogással üdvözölte az elsős gyermekeket, akik magukra ölthették ajándékba kapott petőfis pólójukat. A napnak ezzel még nem volt vége: a csoportképek készítése után a kisfecskéket fecske-csipegetőre várták az ebédlőben, ahol rengeteg finomsággal lepték meg őket.