Márton nap

Iskolánkban minden évben megrendezésre kerülnek a különböző hagyományokhoz, szokásokhoz kapcsolódó programok. Idén is fontos szerepet kapott a Márton nap, melynek programjai a szombati iskolanapot színesítették.A gyermekek megismerkedhettek Szent Márton történetével, tudásukat a monda köré épülő játékos feladatok megoldásával mélyíthették el. Természetesen az ügyességi feladatok sem maradhattak el, így a tanulók kipróbálhatták, milyen lehet lúdként a jégen járni, lúdtollakat kerestek, lúdcsőrt ragasztottak fel bekötött szemmel, valamint a libaetetős feladatban is bizonyíthatták rátermettségüket. A program során helyet kapott a kézműves tevékenység is, mely végeredményeként szemet gyönyörködtető alkotások születtek.

Az alsós Márton napi program összeállítása Kaposi Judit Mercédesz munkáját dicséri!

Köszönjük!